Satış Mağazamız Cari İşlemler Aidat İşlemleri
ANKET
ÜYE BİLGİ GÜNCELLEME
DİLEK / ŞİKAYET
DERNEK TARİHÇESİ
DERNEK TÜZÜĞÜMÜZ
ŞUBELERİMİZ
ÜYELİK KOŞULLARI
İKTİSADİ İŞLETMEMİZ
GÜNCEL HABERLER
DUYURULAR
ATÇININ SESİ
AT SAHİPLİĞİ BELGESİ
AT SAHİPLİĞİ VİZESİ
YÖNETMELİKLER
TAY SATIŞLARIMIZ
SEYİS ÖDEMELERİ
SİGORTA PRİMİ ÖDEME KURALLARI

Duyurular

Koronavirüs (Covid-19) Önlemleri Hakkında Duyuru.

18.03.2020    19:33:00
 

Koronavirüs (Covid-19) Önlemleri Hakkında Duyuru

 

 

Atçılık camiamızın değerli mensupları,

 

Gündemde olan Koronavirüsü (Covid-19) nedeni ile ülkemizde ilk vakanın tespit edilmesinin ardından tüm tesislerimizde Kulübümüzce gerekli her türlü tedbir alınmaktadır.

 

Bu kapsamda alınan önlemlerden belli başlıları aşağıda bilginize sunulmaktadır;

 

Ø  Cumhurbaşkanlığınca; spor müsabakalarının Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildiğinin açıklanmasının ardından, hipodromlarımızda yapılan yarışların da Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz olarak icra edilmesi uygulamasına başlanmıştır.

 

Ø  At ilgililerinin ve tüm personelin hipodromlara giriş yaparken, yarışlarda at binen jokeylerin ise koşulardan önce jokey odasına girerken ateşlerinin ölçülmesi uygulamasına başlanmıştır.

 

Ø  Koronavirüs ile mücadelede en etkili önlemlerden birinin de kalabalık ortamların oluşmasını önlemek ve kalabalık ortamlardan uzak durmak olması sebebiyle; yarış mahallerine girişlerde önlemler alınmış, özellikle padok, eyerleme mahali ve netice padoğu gibi mahallere girişler minimum seviyeye düşürülmüştür.

 

Ø  Yarış programında yer alan kupalı ve isimli koşular sonrası hipodromlarımızda yapılan kupa törenleri Nisan ayı sonuna kadar iptal edilmiştir.

 

Ø  Hipodromlarımızda; pansiyonlar bölgesindeki ortak kullanım alanları, tribünler, jokey odaları, ofisler vb. tüm alanların dezenfeksiyon çalışmalarına başlanmış ve günlük olarak devam etmektedir.  

 

Ø  İçişleri Bakanlığı tarafından 16.03.2020 tarihinde yayınlanan ek genelge doğrultusunda; hipodromlarımızda bulunan lokaller, kır kahveleri, jokey odasındaki sauna vb. ortak kullanım alanları kapatılmıştır.

 

Ø  Bayilerini kapalı tutmayı tercih edecek olan ganyan bayi sahiplerinin bayilerini açmayabileceği, hizmet vermek isteyen bayilerin ise ancak yayınlanan ek genelgede belirtilen; “müşterilerin bayi içerisinde oturup vakit geçirmelerine izin vermeyerek oyunlarını oynayıp bayiden ayrılmaları” koşulunu yerine getirmeleri şartıyla bayilerini açabilecekleri tüm ganyan bayilerine bildirilmiştir.

 

Ø  Koronavirüse karşı bireysel korunma yöntemleri hakkında personel bilgilendirilmiş,  hipodromlarımızdaki tüm uygun noktalarda T.C. Sağlık Bakanlığı’nın konu ile ilgili yayınladığı afişler ve bilgilendirme amaçlı broşürler çoğaltılarak kullanılmış, el ve cilt antiseptiği (dezenfektan) kullanıma hazır edilmiştir. 

 

Tüm toplumun sağlığını ilgilendiren bu hassas konudaki anlayışınız ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

 

TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ


Data1Tüm hakları saklıdır TYAYSD © 2019