Satış Mağazamız Cari İşlemler Aidat İşlemleri
ANKET
ÜYE BİLGİ GÜNCELLEME
DİLEK / ŞİKAYET
DERNEK TARİHÇESİ
DERNEK TÜZÜĞÜMÜZ
ŞUBELERİMİZ
ÜYELİK KOŞULLARI
İKTİSADİ İŞLETMEMİZ
GÜNCEL HABERLER
DUYURULAR
ATÇININ SESİ
AT SAHİPLİĞİ BELGESİ
AT SAHİPLİĞİ VİZESİ
YÖNETMELİKLER
TAY SATIŞLARIMIZ
SEYİS ÖDEMELERİ
SİGORTA PRİMİ ÖDEME KURALLARI

Duyurular

Hara ve Aşım İstasyonlarımızda alınan EHV-1 önlemleri hakkında.

Tarih: 30.03.2022 10:03:00

HARA ve AŞIM İSTASYONLARIMIZDA ALINAN EHV-1 ÖNLEMLERİ HAKKINDA

 

Hara ve Aşım İstasyonlarımızda EHV-1 hastalığının önlenmesine yönelik olarak uygulanmakta olan tedbirlere ek olarak;

 

EHV-1 hastalığının gebe kısraklara etkisinin ve gebe kısrakların hastalığı yayma riskinin diğer kısraklara oranla daha fazla olması nedenleriyle, tüm hara ve aşım istasyonlarımıza gebe kısrak kabulü durdurulmuş olup, gebe kısraklar, doğumlarını müteakip 21 gün süre ile hara/aşım istasyonlarımıza kabul edilmeyeceklerdir. Söz konusu uygulama ikinci bir duyuruya kadar devam edecektir.

 

Özel çiftliklerde gerçekleşecek doğumlara, hara ve aşım istasyonlarımızın imkanları dahilinde gezici veteriner servis hizmeti ile destek verilecektir.

 

Ayrıca, Karacabey Pansiyon Hara’da bulunan boş kısraklara (hiç aşım görmemiş, aşım görmüş ancak gebe kalmamış, gebe kalmış ancak embriyonik ölüm gerçekleşmiş, doğurmuş ancak tayını kaybetmiş kısraklar vb) ve taylara antikor seviyesini yükseltmek amacıyla, aşılama programına ek 1 doz Duvaxyn aşısı uygulanacaktır. Karacabey Pansiyon Haraya kısrak kabulüne başlandıktan sonra, söz konusu ek 1 doz Duvaxyn aşısı günübirlik aşıma gelen boş kısraklara da uygulanacaktır.

 

İhtiyaç duyulması halinde, bahse konu ek aşı uygulaması, Karacabey Pansiyon Hara dışındaki hara ve aşım istasyonlarımızda da uygulanacaktır.

 

İlgililere önemle duyurulur.

 

 

Türkiye Jokey Kulübü

 


Data1Tüm hakları saklıdır TYAYSD © 2019